Kask motocyklowy a rodzaj motocykla

image

Wraz z oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego na polskie drogi wyjechało wielu miłośników jednośladów. Jazda motocyklem to piękne hobby, które z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Aby jeździć bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, zanim wyruszymy w drogę, musimy pamiętać o stosownym wyposażeniu. Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku powinien być odpowiednio dobrany kask – zabezpiecza on głowę i szczękę podczas uderzenia oraz zwiększa szanse na przeżycie w razie wypadku. Zgodnie z polskim prawem posiadanie kasku jest obowiązkowe – osoba jeżdżąca motocyklem lub motorowerem bez kasku może zostać ukarana mandatem. Kluczową sprawą podczas zakupu kasku jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Niezwykle istotne jest także dopasowanie rodzaju kasku ze względu na typ motocykla. O tym, jak prawidłowo dobrać kask motocyklowy, piszemy w dzisiejszym artykule.

Jak dobrać odpowiedni kask do rodzaju motocykla?

Różne typy kasków są przeznaczone do różnych rodzajów jazdy motocyklowej. Miłośnikom jazdy sportowej zaleca się używanie kasków integralnych. Takie kaski posiadają odpowiednio wyprofilowaną skorupę, aby optymalnie dopasować się do specyfiki pozycji ciała podczas jazdy torowej. Charakterystycznym elementem kasków sportowych jest wymagane w regulaminach większości zawodów zapięcie typu DD, które z łatwością można rozpiąć bez zdejmowania rękawic. Dzięki rozbudowanej wentylacji kaski integralne zapewniają wysoki komfort podczas jazdy na torze w upalne dni. Innym typem kasków integralnych są modele dostosowane do uprawiania turystyki motocyklowej. Takie kaski wyróżniają się stosunkowo niską wagą oraz dobrym poziomem tłumienia hałasu. Są to jednocześnie najczęściej wybierane i najbardziej uniwersalne kaski motocyklowe – mogą być użytkowane do jazdy motocyklem turystycznym, szosowym i klasycznym. Innym typem kasku idealnym dla turystów jest kask szczękowy – czyli taki z uchylaną przyłbicą. Jest to też uniwersalny kask motocyklowy do jazdy po mieście. Z myślą o miłośnikach jazdy terenowej powstały specjalne modele off-roadowe: są to kaski pozbawione szyby, z daszkiem i filtrami przeciwpyłowymi. Kierowcom skuterów i osobom jeżdżącym w lecie głównie po mieście poleca się natomiast kaski z otwartą twarzą: gwarantują one doskonałą widoczność i mają świetną wentylację.

Gdzie kupić najlepsze kaski motocyklowe online i stacjonarnie?

Na rynku jest obecnie ogromny wybór kasków motocyklowych, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno sprawić nam żadnych problemów. Jeśli zależy ci na towarze najlepszej jakości, wybierz profesjonalny sklep specjalizujący się w produktach dla motocyklistów. Sklepy z artykułami dla motocyklistów oferują oryginalne kaski najlepszych marek, a pracujący w nich sprzedawcy potrafią udzielić fachowej porady. Alternatywną opcją może być zamówienie kasku online, np. w sklepie internetowym Motomio.pl. Decydując się na zakupy przez Internet, możemy liczyć na korzystniejsze ceny niż stacjonarnie, możemy też załapać się na bardzo atrakcyjne promocje.