Gdzie można kupić kaski motocyklowe w Krakowie?

image

Jednym z najważniejszych elementów stroju motocyklisty jest odpowiedni model kasku. Warto wiedzieć, że za jazdę na jednośladzie bez kasku grozi nam mandat. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy kierowca motocykla lub motoroweru ma obowiązek noszenia kasku ochronnego w czasie jazdy. Używanie kasku to jednak nie tylko sposób na uniknięcie kary, lecz przede wszystkim zdrowy rozsądek i troska o własne zdrowie. Dlatego, zanim wyruszysz w drogę, powinieneś zastanowić się, jaki kask wybrać. W najnowszym artykule podpowiadamy, gdzie można kupić dobry kask motocyklowy w Krakowie.

Solidny kask motocyklowy – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Aby zagwarantować nam najwyższy poziom bezpieczeństwa, kask, którego używamy, musi być dostosowany do naszych potrzeb. Wybór określonego modelu powinien być podyktowany zarówno rodzajem motocykla, jaki posiadamy, jak i naszymi umiejętnościami. Choć niektóre typy kasków mogą być używane do jazdy na kilku typach jednośladów, istnieją również takie, które są przeznaczone dla osób uprawiających konkretną odmianę motocyklizmu. Miłośnicy turystyki motocyklowej oraz osoby jeżdżące głównie po mieście najchętniej sięgają po kaski szczękowe. Otwierana przyłbica i blenda przeciwsłoneczna zwiększają komfort użytkowania takiego kasku podczas jazdy w pełnym słońcu, postojów na uzupełnienie płynów czy tankowania na stacji benzynowej. Modele otwarte (tzw. open face) to kaski dedykowane posiadaczom skuterów, cruiserów i chopperów. Takie kaski mają niewielką wagę, świetną widoczność i doskonałą wentylację. Do jazdy terenowej przeznaczone są kaski typu offd-road, z wbudowanymi filtrami przeciwpyłowymi i charakterystycznym daszkiem. Najbardziej uniwersalnym typem kasku motocyklowego jest kask integralny. Cechuje go zwarta, monolityczna budowa, dobry poziom wygłuszania oraz stosunkowo niska waga. Ten rodzaj kasku może być używany do jazdy motocyklem szosowym, turystycznym, nakedem i klasycznym. W tej grupie kasków rozróżniamy warianty szosowe i torowe, różniące się między sobą przede wszystkim poziomem aerodynamiki. Kaski sportowe mają bardziej wydłużony kształt, odpowiadający specyfice pozycji kierowcy podczas jazdy po torze.

Czy profesjonalny kask na motocykl musi być drogi?

Ceny kasków motocyklowych są bardzo zróżnicowane. Zależą głównie od modelu, producenta, materiału wykonania oraz technologii użytych w procesie produkcji. Ceny dobrych kasków otwartych rozpoczynają się już od kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak, że profesjonalny kask motocyklowy ma zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo, dlatego na jego zakupie nie warto oszczędzać.

Gdzie w Krakowie można kupić najlepsze kaski motocyklowe?

Kaski motocyklowe najlepiej kupować w renomowanych sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów. W Krakowie na szczęście nie brakuje takich miejsc. Dobrym pomysłem może być także zakup kasku przez Internet. Ceny artykułów motocyklowych w sklepach internetowych są zazwyczaj o wiele niższe niż w punktach stacjonarnych.