Odzież na motocykl - jak skompletować strój?

image

Jeśli jesteśmy na początku naszej przygody z jednośladami, warto pamiętać, że zakup odpowiedniej maszyny to zaledwie połowa sukcesu. Równie ważny jest wybór odpowiedniej odzieży motocyklowej, gdyż to ona w znacznym stopniu odpowiada za nasz komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. O czym powinniśmy pamiętać podczas kompletowania stroju? Czy warto oszczędzać na tanich zamiennikach?

Najważniejszy element stroju motocyklisty

Chyba każdy amator jednośladów zdaje sobie sprawę z tego, że kask jest najważniejszym elementem stroju każdego motocyklisty. Ma to związek nie tylko z faktem, iż jest to jedyny element garderoby wymagany przez przepisy ruchu drogowego. Głowa jest bowiem bardzo narażona na obrażenia w przypadku jakiejkolwiek wywrotki lub kolizji. Z tego powodu przy zakupie kasku nie powinniśmy patrzeć na cenę, tylko na atesty. Tanie, importowane z Chin kaski często wykonane są ze zwykłego plastiku i styropianu. Co prawda, prawnie są one dopuszczone do ruchu, jednak w chwili zagrożenia nie pełnią one niemal żadnej funkcji ochronnej. Dobrej jakości kask może ochronić nas przed otarciami, kalectwem, a nawet śmiercią. Jest to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, w jaką możemy zainwestować.

Kurtka i spodnie - dla bezpieczeństwa i komfortu

Kurtkę i spodnie powinniśmy dobrać do naszego stylu jazdy. Zupełnie innej garderoby będzie potrzebować kierowcy, który na co dzień zajmuje się motocrossem, a innej osoby, które korzystają z motocykli miejskich, aby dojechać do pracy. Pamiętajmy jednak, aby wybierać odzież wyposażoną w dobrej jakości ochraniacze - zwłaszcza na łokcie czy kolana. Jeśli preferujemy sportową jazdę, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w zbroję, która ochroni również nasz tors i kręgosłup. Poza względami bezpieczeństwa - dobrej jakości strój da nam także odpowiedni komfort cieplny. To szczególnie ważne wiosną, jesienią oraz dla osób, które lubią duże prędkości.

Rękawice na motocykl - dopasuj do stylu jazdy

Na rynku znajdziemy rękawice, które świetnie sprawdzają się podczas jazdy turystycznej, miejskiej, a także sportowej. Wszystko zależy od tego, jaką maszynę posiadamy oraz jaki styl jazdy preferujemy. Jeśli na co dzień poruszamy się motocyklem miejskim wyposażonym w silnik o pojemności do 125 cm3 - wystarczą nam niewielkich rozmiarów rękawice miejskie. Są one wygodne, bezpieczne i łatwo je schować do schowka lub plecaka. Właściciele motocykli sportowych powinni pomyśleć natomiast o zakupie długich rękawic, które nie tylko zapewnią nam odpowiedni komfort cieplny podczas szybkiej jazdy, ale także bezpieczeństwo w przypadku wywrotki. Odpowiednia maszyna i dobrej jakości strój to połączenie, które gwarantuje nam doskonałą zabawę podczas jazdy. Nie należy lekceważyć roli garderoby. Nawet jeśli za nic mamy sobie zdrowie naszych stawów - warto pomyśleć o względach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że tylko w pełni zdrowi będziemy mogli cieszyć się jazdą jednośladem przez wiele lat.