Jakie ubrania na motocykl 125?

image

Motocykle z silnikami o pojemności do 125 cm3 są często wybieranymi jednośladami przez Polaków. Są niedrogie, ekonomiczne w utrzymaniu, a przy tym wiele modeli może się pochwalić doskonałym, sportowym designem. Jeśli zdecydowaliśmy o zakupie miejskiego motocykla - powinniśmy pamiętać także o stosownym stroju. Jaki strój wybrać do jazdy tego typu motocyklem?

Kierowcy chętnie sięgają po te jednoślady m.in. dlatego, że osoby posiadające prawo jazdy kat. B co najmniej trzy lata - nie muszą posiadać żadnych dodatkowych uprawnień, aby móc nimi kierować. Są one dostępne także w korzystnych cenach i znacznie tańsze w utrzymaniu niż samochody osoby czy duże motocykle.

Rękawice i buty za kostkę

Choć zgodnie z prawem rękawice nie są wymaganym elementem wyposażenia kierowcy jednośladu - warto w nie zainwestować. Nie tylko zapewnią nam one komfort cieplny w chłodniejsze dni, ale także ochronią naszą skórę przed przetarciami w razie kolizji lub wypadku. Warto postawić na rękawice miejskie, wykonane ze skóry. Bez problemu schowamy je do plecaka lub torby, a przy tym doskonale wyglądają. Niektóre modele rękawic umożliwiają także korzystanie ze smartfona bez konieczności ściągania ich. To ważne w przypadku, gdy musimy na chwilę zjechać na pobocze wykonać ważny telefon.

Jeśli chodzi natomiast o buty, wybierzmy model sięgający za kostkę. Spodnie lubią się podciągać i podwijać, a zimny wiatr może skutecznie utrudnić nam komfortową jazdę. Jako że 125-tki wykorzystujemy przede wszystkim w miastach - postawy na wytrzymałe, lecz nie przesadnie ciężkie buty. Wybierzmy takie, które pozwalą nam także na swobodny spacer pieszo - nie chcemy przecież po dojeździe do pracy czy urzędu zmieniać każdorazowo obuwia.

Kurtka i spodnie - bezpiecznie i wygodnie

Poszukując odpowiedniego kompletu na motocykl, pamiętajmy, aby wybrać kurtkę i spodnie, które są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Ważne, aby zastosowane protektory były wysokiej jakości i dobrze przylegały do ciała. Oczywiście do jazdy 125-tką nie potrzebujemy specjalnych kombinezonów, jednak warto wybrać strój wyposażony w wodoodporne membrany i doczepiane ocieplacze. Postawmy na krój, który nie rzuca się w oczy i dobrze pasuje do naszej sylwetki. Zwróćmy również uwagę na fakt, czy protektory na kolanach znajdują się w odpowiednim miejscu. Gdy stoimy, powinny znajdować się one poniżej poziomu kolana i zachodzić na nie, dopiero gdy wsiądziemy na motocykl.

Ważny jest także kask. W sytuacji jakiejkolwiek kolizji głowa jest niezwykle narażona na uszkodzenia. Urazy czaszki lub mózgu są oczywiście znacznie poważniejsze niż otarcia czy złamania kości - warto zatem wybrać kask dobrze spełniający swoje funkcje. Jest to element wyposażenia motocyklisty, na którym pod żadnym pozorem nie powinniśmy oszczędzać. Dobrej jakości kask zapewni nam świetną wentylację, bardzo wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa. Inwestycja w dobrej jakości garderoby i akcesoria motocyklowe to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, zmniejszająca ryzyko poważnych obrażeń.