Pokrowce motocyklowe - skuteczne zabezpieczenie motocykla

image

Każdy wielbiciel jednośladów wie, jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie motocykla. Niezależnie od tego, czy nasza maszyna jest garażowana, czy trzymana na zewnątrz, wybór dobrej jakości pokrowca motocyklowego powinien być jednym z naszych pierwszych zakupów wśród moto-akcesoriów. Czym różnią się od siebie pokrowce wewnętrzne i zewnętrzne?

Dlaczego warto kupić pokrowiec motocyklowy?

Pokrowce motocyklowe mają za zadanie nie tylko ochronić nasz jednoślad przed zbędnymi zabrudzeniami i przypadkowymi uszkodzeniami, ale także przed szkodliwym działanie warunków atmosferycznych. Promienie UV, brud czy sól drogowa prowadzą do zmatowienia naszego lakieru, jak również przyspieszają degenerację silnika i mogą wpływać na wystąpienie korozji. Inwestycja w dobrej jakości pokrowiec możemy nas uchronić zatem przed dużo droższymi naprawami.

Co ciekawe, pokrowiec motocyklowy może uchronić nas przed kradzieżą. Dlaczego? Dzięki wykorzystaniu pokrowca uniemożliwiamy złodziejowi prostą identyfikację zabezpieczeń. Odsłonięcie pokrowca zwraca uwagę i zabiera czas niezbędny do kradzieży, a w większości przypadków wielbiciele cudzej własności starają się unikać ryzykownych sytuacji. Ponadto w myśl zasady, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, nie kusimy wyglądem naszego motocykla ewentualnego złodzieja.

Jaki pokrowiec na motocykl wybrać?

Pokrowce motocyklowe dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze charakteryzują się niską ceną, ale także nie zapewniają dostatecznej ochrony przed wiatrem czy deszczem. Wykorzystuje się je przede wszystkim w przypadku garażowanych modeli, np. w przypadku parkingów podziemnych w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Zdecydowanie szerszy wybór znajdziemy wśród zewnętrznych pokrowców motocyklowych. Zwykle są one droższe niż ich wewnętrzne odpowiedniki, ale gwarantują znacznie wyższy poziom wodooporności. Niektóre modele nadają się idealnie do zimowania motocykla nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wybierając pokrowiec, koniecznie sprawdźmy, do jakich warunków jest on dostosowany. Dobrej jakości model, może znacznie przedłużyć żywotność naszego motocykla, co z kolei pozwoli uniknąć nam wielu niepotrzebnych wydatków finansowych.

Gdzie kupić pokrowiec motocyklowy?

Pokrowce motocyklowe kupimy w większości sklepów zajmujących się sprzedażą akcesoriów dla kierowców jednośladów. Jest to podstawowe wyposażenie każdego motocyklisty, zaraz obok kufra, kasku czy rękawic motocyklowych. Decydując się na zakup pokrowca, wybierajmy te polecane przez specjalistów oraz dostosowane do naszych potrzeb. Lekkie pokrowce są bardzo wygodne i niezwykle poręczne, jednak nie dają one dostatecznej ochrony przed zmiennymi, europejskimi warunkami pogodowymi. Jeśli mamy kłopot z doborem odpowiedniego pokrowca - najlepiej skorzystać z porady doradcy klienta, który pozwoli nam zidentyfikować nasze potrzeby. Dobrej jakości pokrowiec to długofalowa inwestycja, która uchroni nas w przyszłości przed wieloma kosztownymi naprawami.