Najpopularniejsze marki włoskich motocykl

image

Włoska motoryzacja cieszy się świetną renomą na całym świecie. To właśnie ze słonecznej Italii wywodzą się topowe marki luksusowych pojazdów, takich jak Maserati, Bugatti czy Alfa Romeo. Włochy są również ojczyzną wielu znanych marek jednośladów. To właśnie ten kraj spopularyzował skutery i motocykle jako środek codziennego transportu - zwłaszcza po drugiej wojnie światowej. Jeśli stoimy przed wyborem nowego motocykla, warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze włoskie marki. Co je wyróżnia? Jakie motocykle warto rozważyć?

Aprilia - włoski styl ze sportowym pazurem

Aprilia to włoska marka motocykli, będąca częścią koncernu Piaggio & Co. SpA. Jest to czwarty co do wielkości producent motocykli na świecie. Choć początku marka skupiała się przede wszystkim na produkcji skuterów, z biegiem lat rozwinęła swoją działalność o sektor motocykli sportowych, który do dziś osiągają sukcesy na torach całego świata. Wśród skuterów na wyróżnienie zasługują modele APRILIA SXR 50 oraz APRILIA SR GT 125, które możemy zakupić w Polsce za kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Pasjonaci szybkiej jazdy powinni natomiast zwrócić uwagę na motocykl APRILIA Tuono V4 1100.

Benelli - ekonomiczny wybór na każdy dzień

Historia marki Benelli sięga 1911, kiedy to Teresa Benelli postanowiła zainwestować swój majątek w warsztat po zmarłym mężu. Choć marka świetnie radziła sobie na europejskich rynkach przed II wojną światową oraz tuż po niej, przedsiębiorstwo Benelli na skutek załamania rynku motoryzacyjnego w latach 60. XX wieku podupadło. Współcześnie Benelli należy do Qianjiang Motorcycle, chińskiej firmy należącej do Geely Holding Group. Działania projektowe i rozwojowe nadal prowadzone są we włoskiej centrali, a sama produkcja maszyn odbywa się w Chinach. Ta międzynarodowa współpraca zaowocowała stworzeniem motocykli oferujących doskonały stosunek ceny do jakości. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy przede wszystkim motocykle w stylu naked i turystyczne. Jeśli stoimy przed zakupem nowego motocyklu, warto rozważyć wybór modelu BENELLI 502 C lub BENELLI TRK 502 X. Moto Guzzi - sto lat motoryzacyjnej tradycji Moto Guzzi to kolejna włoska marka motocykli, która jest warta uwagi. Jest to najstarszy europejski producent motocykli, który do dziś ani razu nie przerwał produkcji - niezależnie od zawirowań ekonomiczno-politycznych. Od 2004 roku Moto Guzzi jest spółką zależną będącą w całości własnością i jedną z siedmiu marek należących do Piaggio & C. SpA. Maszyny Moto Guzzi są szczególnie cenione przez fanów jazdy terenowej. W ofercie znajdziemy motocykle Enduro takie jak MOTO GUZZI V85 TT Evocative Graphics 850 czy MOTO GUZZI V85 TT 850.

Ducati - włoski styl i niemiecka precyzja

Jeśli jesteśmy zwolennikami niemieckich rozwiązań - warto zwrócić także uwagę na Ducati. To włoskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1926 roku w Bolonii, od dekady jest własnością firmy Audi, należącej do koncernu Volkswagen. W ciągu dekad motocykle Ducati zdobyły wiele wyróżnień podczas europejskich wyścigów. W ostatnich latach triumfy na torach święci Ducati Panigale V4 R. Niezależnie od tego, jaką jazdę preferujemy na co dzień - motocykle włoskiej produkcji to niemal zawsze doskonały wybór. Klasyczny design połączony z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi daje fantastyczne efekty i niebywałą przyjemność jazdy.