Motocykle Aprilia - najpopularniejsze modele

image

Marka Aprilia od dekad jest znana wszystkim pasjonatom jednośladów. Jest to włoski producent, który należy do koncernu Piaggio & Co. SpA - czwartego co do wielkości producenta motocykli na świecie. Marka narodziła się tuż po II Wojnie Światowej i na początku skupiała się na produkcji rowerów. Dopiero pod koniec lat 60. przedsiębiorstwo zaczęło rozwijać swoją działalność, uruchamiając produkcję skuterów. Współcześnie ten włoski producent skupia się przede wszystkim na maszynach sportowych. Ich wyczynowe wersje odnoszą wiele sukcesów w sporcie motorowym. Na które modele Aprilii warto zwrócić szczególną uwagę?

Aprilia RS 125 - świetny wybór na pierwszy motocykl

Aprilia RS 125 to doskonały wybór na sportowy debiut. Włoscy inżynierowie zrobili co w ich mocy, aby połączyć drapieżny design i fantastyczne osiągi w maszynie, której sercem jest silnik o pojemności 125cm3. Model ten został zaprojektowany na podstawie najlepszych maszyn tego włoskiego producenta, które na przestrzeni dekad podbijały tory wyścigowe na całym świecie. Jednoślad ten napędzany jest nowym, 4-zaworowym, jednocylindrowym silnikiem chłodzonym cieczą, który spędza oczywiście rygorystyczne normy spalania Euro 5. Aprilia RS 125 to motocykl, który bardzo dobrze sprawdzi się zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy. Dzięki wykorzystaniu niewielkiego, ale bardzo efektywnego silnika z maszyny tej może korzystać każdy, kto posiada prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat. W związku z tym jest to idealny wybór dla osób, które doceniają sportowy design i włoską myśl technologiczną, ale jednocześnie nie chcą tracić czasu na wyrabianie dodatkowych uprawnień. Model ten spala zaledwie nieco ponad 2,5 litra benzyny na każde sto kilometrów, dzięki czemu jazda nim jest nie tylko komfortowa, ale także ekologicznego i ekonomiczna.

Aprilia RS 660 - sportowy demon na europejskie drogi

Nieco bardziej doświadczeni kierowcy mogą sięgnąć po model Aprilia RS 660. W przeciwieństwie do wielu popularnych jednośladów model ten został opracowany do jazdy po torze wyścigowym. Dopiero na kolejnym etapie projektowania dostosowano go do także do użytku na standardowych drogach, dzięki czemu ma on w sobie niezwykle sportowy pazur. Sercem tego modelu jest kierowany do przodu, rzędowy, 2‐cylindrowy, 4‐suwowy, chłodzony cieczą silnik, o pojemności aż 659 cm3. Konstrukcja tego modelu jest wyjątkowo lekka i kompaktowa, dzięki temu fantastycznie prezentuje się zarówno podczas codziennej jazdy, jak i podczas profesjonalnych wyścigów. Odpowiednio zaprojektowana sylwetka gwarantuje nam stabilność i komfort nawet przy dużych prędkościach. Ponadto RS 660 jest wyposażony w najnowszy pakiet elektronicznych elementów sterujących APRC - Aprilia Performance Ride Control. System ten wykorzystuje wewnętrzne żyroskopy i czujniki przyspieszenia, dzięki czemu na bieżąco dostosowuje on osiągi do aktualnych warunkach drogowych. To bez wątpienia doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje sportowej maszyny europejskiej produkcji, skonstruowanej w oparciu nie tylko o najnowsze rozwiązania technologiczne, ale także dekady doświadczeń i tradycji.