Motocykle Benelli - jakimi modelami warto się zainteresować?

image

Benelli to marka motoryzacyjna, która jest dostępna na rynku już od ponad 110 lat. Choć podobnie jak inne europejskie firmy motoryzacyjne, marka przeżywa swoje wzloty i upadki, dziś dzięki międzykontynentalnej współpracy jest to producent, który zapewnia motocykle doskonałej jakości w niezwykle konkurencyjnej cenie. Jak do tego doszło? Otóż od 2005 roku Benelli należy do Qianjiang Motorcycle, chińskiej firmy należącej do koncernu Geely Holding Group. Wszelkie działania projektowe, rozwojowe i marketingowe prowadzone są w centrali we włoskim Pesaro, a w Chinach odbywa się sama produkcja maszyn. Które modele marki Benelli są warte uwagi?

Benelli Leoncino 125 - model idealny do miasta

Benelli Leoncino to linia motocykli, zaprojektowana i produkowana przez włoskiego producenta motocykli Benelli od początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W latach siedemdziesiątych sprzedaż Leoncino zakończyła się po kryzysie firmy i całego rynku pojazdów tego typu. Linia powróciła jednak kilka lat temu do produkcji, gdy Benelli trafiło w ręce Qianjiang Motorcycle. Obecnie w ofercie znajdziemy m.in. model Benelli Leoncino 125, czyli motocykl typu naked, który doskonale sprawdza się zarówno w miejskich warunkach, jak i na dłuższych trasach. Model ten posiada zbiornik paliwa o pojemności 12,5 litrów, przy czym średnie spalanie na 100 km wynosi zaledwie 2,2 l. Oznacza to zatem, że na jednym baku możemy pokonać około 500 km. Sercem tego modelu jest silnik o pojemności 125 cm3, dzięki czemu osoby posiadające prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat nie muszą nabywać dodatkowych uprawnień, aby móc nim kierować. Jak wskazuje sam producent “pojazd stworzony z myślą o potrzebach nowych pokoleń motocyklistów, aby zaspokoić ich pragnienie wolności i niezależności”.

Benelli Leoncino 500 - powrót legendy

Prawdziwych pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje natomiast model Benelli Leoncino 500, który łączy w sobie włoską tradycję motoryzacyjną ze współczesną stylizacją, innowacyjnością i osiągami. Model ten to swoisty hołd wobec marki i kolejne wcielenie jednego z najpopularniejszych jednośladów w portfolio tego włoskiego producenta. Leoncino 500 to jednoślad typu naked, który został wyposażony w dwucylindrowy, 4- suwowy, chłodzony cieczą silnik Benelli o pojemności 500 cm3. Model ten posiada 6-biegową skrzynie biegów oraz amortyzator centralny z regulacją wstępnego napięcia sprężyny. Oczywiście całość spełnia restrykcyjne normy spalania EURO 5. Pamiętajmy jednak, że kierowanie tak potężną maszyną wymaga od nas nie tylko sporych umiejętności, ale także konkretnych uprawnień. Niezależnie od tego, na który motocykli Benelli się zdecydujemy, możemy być pewni, że otrzymamy jednoślad, który łączy w sobie ponadczasowe, włoskie wzornictwo, wysokie osiągi i nowoczesną technologię - wszystko to w niezwykle atrakcyjnej cenie. Na motocykle Benelli powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które nie lubią przepłacać, a cenią sobie wysoką jakość wykonania maszyn.