Ochraniacze motocyklowe na kolana i łokcie

image

Ochrona łokci i kolan podczas jazdy na motocyklu to absolutna podstawa, zwłaszcza w sytuacji, gdy cenimy sobie ekstremalną jazdę crossami. Zastosowanie tego typu protektorów pozwala w razie upadku ograniczyć ryzyko uszkodzenia stawów, które są niezwykle wrażliwe na uderzenia. Zwykłe kurtki i spodnie motocyklowe co prawda posiadają pianki ochronne na łokciach i kolanach, jednak daleko im do funkcji ochronnych znanych z profesjonalnych protektorów. Co ważne, dobrej jakości ochraniacze na łokcie i kolana nie przesuwają się podczas uderzenia o asfalt.

Funkcje ochraniaczy motocyklowych na kolana i łokcie

Ochraniacze motocyklowe na kolana i łokcie służą ochronie stawów podczas upadków. Jest to niezbędny element podczas jazdy wyczynowej. Nawet jeśli mocniej poobijamy się, zdecydowanie szybciej goją się siniaki niż uszkodzone stawy. Jazda bez ochraniaczy może nieść za sobą bardzo smutne konsekwencje. Zerwane więzadła czy połamane rzepki to tylko niektóre z kontuzji, których możemy się nabawić. Ochraniacz skupia w sobie całą siłę uderzenia, minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji. Pamiętajmy jednak, że żadne ochraniacze nie dają nam 100% ochrony przed obrażeniami. Wykonując motocyklowe akrobację, warto więc zachować ostrożność i dostosowywać styl jazdy do posiadanych umiejętności.

Jakie ochraniacze motocyklowe kolan i łokci wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Klasyczne ochraniacze motocyklowe kolan i łokci kosztują ok. 100 złotych i całkiem dobrze chronią stawy przed uszkodzeniem przy wypadku. Jeśli możemy pozwolić sobie jednak na większy wydatek, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w ortezę na kolana, które nie tylko chronią nasze łokcie i kolana przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale także, redukują ryzyko niebezpiecznych skręceń i przeprostów. Wybierając ochraniacze zwróćmy uwagę na jakość wykonania i wygodę. Dobrze dobrane protektory nie powinny krępować naszych ruchów i wpływać na komfort jazdy. Przyjmuje się zasadę, że im bardziej rozbudowany ochraniacz tym lepiej. Wysokiej jakości orteza to koszt rzędu kilkuset złotych, jednak warto pamiętać, że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. Leczenie i rehabilitacja zniszczonych stawów może się okazać nie tylko dużo bardziej kosztowna, ale i czasochłonna.

Gdzie kupić ochraniacze motocyklowe kolan i łokci?

W przypadku ochraniaczy motocyklowych kolan i łokci nie musimy się przesadnie martwić ich dostępnością, gdy może je dostać w większości sklepów oferujących akcesoria dla motocyklistów. Ochraniacze możemy zamówić online w jednym ze sklepów internetowych lub też kupić je bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Jeśli stoimy wyborem pierwszych ochraniaczy w życiu, przed użyciem ich w praktyce pamiętajmy, aby je przymierzyć, gdyż tylko dobrze dopasowany protektor gwarantuje wysoką ochronę.